Furkan Ofset

furkan-ofset-logo

EN  |  RU  |  FR  |  AR

Ürününüzün özelliklerini müşterilerinize veya son kullanıcıya yazılı bir şekilde aktarmanız gerekir. Bunu da en iyi yapabileceğiniz uygulama etikettir. Kimi zaman etiket; kutu üzerinde bulunan olarak algılanır. Kimi zaman bir karton üzerin yazılan yazılar veya kimi zaman da bir yapışkanlı sticker kağıt üzerine yazılan yazılardan ibarettir.

Karton Etiket

Etiket Modelleri

Etiketler ürünler için gerekli bir ambalaj türüdür. Etiketler ürünlerin tanıtılması bazı özel bilgilerin yer alması, ürün içerikleri hakkında bilgilerin yer alması, tekstil ürünlerinde beden, yıkama talimatı, ürün bileşen bilgilerinin yer alması için özel olarak tasarlanırlar. Etiketlerin pek çok farklı çeşitleri vardır ve her biri tanıtım açısından fonksiyoneldir. Ürünün cinsine uygun olarak seçilen etiketler ürünler üzerinde doğru yerlere doğru bir biçimde yerleştirildiklerinde ürünler hakkında yeterli ve somut bilgilere yer verilerek yerleştirildiklerinde hem imaja olan katkıları hem de ürün hakkında müşterilere verdikleri doğru bilgiler sayesinde kaliteli bir görüntü yaratmaktadırlar. Etiketlerin pek çok farklı çeşidi bulunmaktadır ve etiketler ürünlere “özel” olarak seçilmelidir. Bunun belirlenmesi için uzman kişilerden doğru yardımlar alınmalı ve etiket tasarımları da buna göre oluşturulmalıdır.

Yapışkanlı etiketler pek çok ürün üzerinde kullanılırlar ve hemen hemen her ürün cinsine oldukça uygundurlar. Bir tekstil ürününün beden bilgisini verebilirler. Bir gıda ürününün ambalajına yapıştırılarak o ürünün içeriği hakkında bilgi verebilirler. Ayrıca yapışkanlı etiketler market ve benzeri mağazalarda tartılarak, adet ile ve benzeri satış ve alım işlemlerinde ürünleri işaretlemek için kullanılırlar. Yapışkanlı etiketlerin rulo şeklinde tasarlanmış olanları bu fonksiyonlarla sıklıkla kullanılırlar. En çok kullanılan yapışkanlı etiketler genellikle rulo etiketlerdir ve pek çok alanda el altında kolaylıkla kullanılırlar veya baskı cihazlarına yerleştirilirler. Rulo etiketlerde firma baskısının bulunması ve bu baskıların özenli bir biçimde yapılması da ürünün ve markanın imajı açısından oldukça önemli bir husustur.

Etiket Çeşitleri ve Fiyatları

Karton etiketler son yıllarda butiklerde, kişisel mağazalarda, ünlü tekstil firmalarında ve özel tasarım ürünlerde kullanılmaktadırlar. Karton etiketler markaya ekstra bir değer katmaktadır. Bu değer sayesinde markanın daha kaliteli görünmesi amaçlanmaktadır. Karton etiketler üzerinde genellikle sadece firma logosunun baskısı bulunmaktadır. Bu etiketlere ilaveten beden, cins ve içerik karton etiketleri de yapılabilmektedir. Tek bir karton etiketin yanı sıra çift etiket olarakta tasarlanabilmektedir. Karton etiketler doğru bir biçimde seçildikleri zaman ve baskısının kalitesi sayesinde markaya ekstra bir değer katar ve diğer markalardan daha kaliteli görünmesi sağlanır.

Rulo etiketler etiket alanında bir diğer en çok kullanılan etiketler arasında yer almaktadır. Özel olarak baskısının yapılabileceği gibi aynı zamanda el terminallerine veya baskı makinelerinde takılarak dilediğiniz metni üzerine yazdırabilmeniz, mağaza içerisinde herhangi bir şekilde etiketleme yapabilmenizi sağlamaktadır. Rulo etiketlerde en önemli mantık etiketin üzerinde firmanıza ait bilgilerin, logonun veya markanın yerleştirilmiş olarak elinizde bulunmasıdır. Bu şekilde tasarlanmış etiketler sayesinde kendi alanınızda basit bir yazıcı ile etiketlerinizin metnini dilediğiniz şekilde ve hızlıca yazdırabilmeniz amaçlanmaktadır. En çok kullanılan şekli ile raflardaki fiyatların bu yolla değiştirilmesi, gıda ürünlerinin üzerine yapışkanlı etiketlerle işaretlemeler yapılabilmesi için oldukça kolay bir yöntemdir. Rulo etiketleri kendiniz dizayn edebilir veya hazır olarak belli bir baskı ile üretimini sağlayabilirsiniz. Hangi amaçlarla kullanacağınıza bağlı olarak birbirinden farklı, şık ve kaliteli rulo etiketleri ürünleriniz üzerinde kullanabilirsiniz.

Etiket Satın Al

Etiketler ürünleriniz için özel olmalıdır, özel olarak tasarlanmalıdır ve en şık hali ile ürünleriniz üzerinde yer almalıdır. Bu sayede rahat bir biçimde mağazanızı veya ürününüzün bilgilerini, işletmeniz hakkında çeşitli bilgileri müşterilerinize ulaştırabilirsiniz. Etiket çeşitleri arasından ürünleriniz için en uygun olanını özel olarak hazırlatmanız, profesyonel bir baskı ile son halini almasını sağlamanız çok önemlidir. Furkan ofset olarak uzun yıllara dayanan tecrübemiz sayesinde tüm etiket ihtiyaçlarınızda özel tasarımlarınızı en iyi sarf malzemeler ile buluşturarak özel bir boyut kazandırıyor ve marka değerinizi yükseltiyoruz.